Relax floor to wall stanchion
Relax Floor to wall stanchion to suit any height up to 2280mm as it can be cut down. It forms the posts for your wardobe interiors where shelves, hanging rails, shoe racks and accessories can be attached to to give you amultitude of wardrobe storage solutions. Unlike the floor to ceiling stanchions, these fit back to the wall with a 90 degree retun making it easier to install Material: Anodised aluminium
| GTIN: | 5055332106178 |
| Type: | Wardrobe interiors |
| Item Height: | 2280mm |
| Item Width: | 30mm |
| Brand: | Spacepro |
| Condition: | New |
| Product Code: | SSR-2121-080-AN |
| Weight: | 4kg |



