Relax Kit 4
Wardrobe interior kit to suit a width between 1000mm and 2530mm.
Fully adjustable by cutting down the hanging rails.
It can also be adjusted for ceiling heights of less than 2280mm
Includes:
- 3 x Relax Floor to Wall stanchions
- 4 x Relax Hanger bars
- 3 x Back to wall tie back
Ideal for a 2 door wardrobe where you only need hanging space or as a base to add more components such as drawers or shelves.
Material: Anodised aluminium
| GTIN: | 5055332154902 |
| Item Width: | 1000-2530mm |
| Item Height: | 2280mm |
| Type: | Wardrobe interiors |
| Brand: | Spacepro |
| Condition: | New |
| Product Code: | REL-KIT-004A-AN |
| Weight: | 10kg |



